Magiczne właściwości czarnego turmalinu.

Czarny Turmalin to popularny kamień o właściwościach ochronnych. Od setek lat turmalin jest znany jest jako ochrona przed złym urokiem, rzucanym na nas przez złych i zawistnych ludzi. Ceni go sobie bardzo wielu ezoteryków, zajmujących się pracą z ludźmi. Jak wiadomo, nie każdy człowiek ma dobre intencje, ponadto zdarzają się przypadki, że niektóre osoby są tzw. „wampirami energetycznymi” (po kontakcie z nimi jesteśmy po prostu wyssani z sił). W tym wypadku czarny turmalin będzie niezastąpiony. Kamień ten chroni przed skutkami wampiryzmu energetycznego, ponadto także przed manipulacjami i mobbingiem. Kamień ten polecamy także wszystkim, którzy są narażeni na duże dawki negatywnych fluidów.

Czarny turmalin może także wesprzeć nas i przynieść klarowność myśli oraz motywację do działania. Ma zbawienny wpływ na nasze emocje, łagodzi stres i usuwa niepewność. Polecamy go nosić na co dzień zwłaszcza w stresującej pracy, gdy często zdarzają się sytuacje kryzysowe. Deadline już nie będzie taki straszny.

Minerał ten wpływa na aktywację pierwszego czakramu, czakramu podstawy. Czakram ten, inaczej zwany Czakrą Korzenia – Muladhara – mieści się w dolnej części kości korzeniowej i gromadzi potrzebną nam energię. Jeśli nasza pierwsza czakra działa harmonijnie, czujemy się bezpieczni,  mocno stoimy na ziemi, mamy dużo energii do realizacji swoich celów. Odczuwamy pewność i stabilizację. Wykazujemy odporność w sytuacjach konfliktowych. Poprawia także pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową.

Czarny turmalin pomaga również oczyszczać naszą aurę, oraz poprawia wibrację powietrza wokół nas. Ponadto pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz metali ciężkich. Wpływa pozytywnie na poprawę naszego samopoczucia.

Czarny turmalin to kamień zodiakalnych Baranów, Koziorożca, Panny, Skorpiona oraz Wagi. Ale polecamy go wszystkim, którzy potrzebują ochrony, wsparcia, pracują z ludźmi.  

Jak oczyszczać czarny turmalin?
Należy go przemyć pod bieżącą zimną wodą lub zasypać na noc solą. Warto jednak wybrać sposób oczyszczania odpowiedni do biżuterii, jaką posiadamy. Weźmy pod uwagę inne materiały, z którymi połączony jest czarny turmalin, których np. nie powinno się moczyć.

Dodaj komentarz